Evliliğiniz Ömür Törpünüz Olmasın

“Aile, en önemli işlerin birlikte yapıldığı kutsal bir çatıdır. Bu çatı altındaki iş yapma şekliniz, aile içi iletişiminizle ilgili önemli ipuçları verir. Ailede sevgi azalması olduğunda bu, ilk önce eşlerin birlikte yaptıkları işlere yansır. Birlikte yapılan tüm işlere...” diyor Kişisel Gelişim Uzmanı Münir Arıkan “Aile Zekası” adlı kitabında.

 

 

Birlikte İş Yapma Kültürü, Bir Uygarlık Meselesidir

 

 

"Aile içinde daha fazla, huzur ve mutluluk bekliyorsanız, eşinizle birlikte yapacağınız işleri artırın." diyen Münir Arıkan’a göre aile yaşamında mutluluğu ve sürekliliğini sağlamanın yolları.

 

Sizin için aile saadeti umrunuzdaysa,  ömür törpüsü ikili atışmalar yerine, birbirinize destek olduğunuz, sinerji ürettiğiniz başarılı bir şekilde yönettiğiniz iş yapma imkanlarını artırmalısınız.


Ailenin devamı eşlerin birlikte iş yapma kalitelerine bağlıdır. Ailenin genetik soy geleceği nasıl iki çiftin sağlıklı bir cinsel ilişkisinin ürünü ise, ailenin sosyolojik, psikolojik ve kültürel geleceği de eşlerin bu tip faaliyetleri ömür törpüsü olmadan birlikte yapabilmelerine bağlıdır.


Ailede birlikte iş yapabime, öğrenilebilir bir beceridir. Nasıl ki elimizden gelmeyen bir işi sürekli üzerinde çalışarak ustalaştığımız bir hale dönüştürebiliyorsak, şu an için birlikte iş yapamaz halde olsanız da isterseniz bunu da başarabilirsiniz.

 

"Evliliklerde İş Yapma Kalitesizliği ve Yokluğu Yıkım Getiriyor"


Evlilik kutsal bir birlikteliktir. İşyerinde birlikte çalışmaya söz veren çalışanları, birbiri ile hiçbir ortak faaliyetinin olmadığını bir düşünsenize?


Bir şirketin kalitesini belirleyenin birlikte iş yapma kalitesi olduğu gibi, evliliklerde de birlikte iş yapma kalitesizliği yokluk ve yıkım getiriyor.


Eşlerin birlikte yapmaları gereken cinsel faaliyetleri, bir başkası ile yapmasına aldatma diyoruz. Peki ama aldatma sadece bu mu? Ya diğer faaliyetlerin başkalarıyla yapılması?


Aile içinde daha fazla, huzur ve mutluluk bekliyorsanız, eşinizle birlikte yapacağınız işleri artırın. Ortak faaliyetler yapın. Ama bunları yaparken de birbirinizi rencide etmeyin.

 


• Ortak faaliyetlerin başında gelen seyahat, aynı arabada çekilen eziyete dönmesin.


• Ortak faaliyetlerin başında gelen alışveriş, birbirinize verip veriştirdiğiniz bir acıya dönmesin.


• Ortak faaliyetlerin başında gelen yemek, burnunuzdan getirdiğiniz ziftlenmek haline dönmesin.


• Ortak faaliyetlerin başında gelen tv seyretmek, birbirinize kahretmeye ve içinizden acı çekerek o filme sabretmeye dönmesin.

 


Nasıl bir ülkede, karşıt grupların artışı ve birbirleriyle iş yapamaz, ortaklık kuramaz hale gelmesi, kısa sürede onların bir arada bulunamaz bir yapıya dönüşmesini zaruri kılıyorsa, ailede de durum bunun aynısıdır. Topu topu iki kişiden oluşan çekirdek ailede, eşler birlikte iş yapamaz, birbiriyle kurdukları ortaklığa sadık kalamaz ise, kısa sürede bir arada bulunmalarını gerektiren bir sebep de bulamazlar. Yani ayrılık kaçınılmaz olur.


Şu an da birlikte iş yapamaz durumda olmanıza bakıp, bu arzunuzdan vazgeçmeyin. Sirklerde elinde 3-4 top çeviren jonglör acaba ellerine topu alır almaz yere düşürmeden başarıya ulaşmışlar mıdır? Asla. Bekli aylarca süren titiz ve sürekli çabalardan sonra, bu işi başarmışlardır.


Özetle; eşler arasında ortak faaliyetler azalınca, hayatı paylaşma alanı daralır. O dar alanda yaşam ise imkansız hale gelir. Ayrılık kaçınılmaz olur.

 

 
 
loading...
loading...