"Eşinize En İyi Arkadaşınızdan Daha İyi Davranın"

Eşinizi ne olarak görüyorsunuz? Eşiniz olarak rolü ya da işlevi nedir? 30 yıla aşkın çalışma hayatının ardından yazdığı “Yaşamın Kuralları”  adlı kitabı ile bir anda  tüm dünyanın dikkatini çeken yazar Richard Templar'ın kitabındaki kuralların biri de "eşinize en iyi arkadaşınızdan daha iyi davranın". kuralı. İşte detayları.

 

Eşinizi Ne Olarak Görüyorsunuz?

 

O değilse kimdir ki en iyi arkadaşınız? Ve neden? O karşı cins olduğu, sizse kendi cinsinizden bir en iyi arkadaşa ihtiyaç duyduğunuz için mi? Sevgiliyi dost olarak görmediğiniz için mi? (Evet, diyorsanız, eşinizi ne olarak görüyorsunuz? Eşiniz olarak rolü ya da işlevi nedir?)


Bir kere daha bütün bunlar bilinçli olmakla ilgilidir. Eşinize en iyi arkadaşınızdan daha iyi davranmak, düşündüğünüz ve böyle yapmaya (ya da yapmamaya) bilinçli olarak karar verdiğiniz anlamına gelir.

 


Birbirlerine Kusur Bulmaya Bayılan Çiftlerden Olmayın

 

Ben eşinize, en iyi arkadaşınızdan daha iyi davranmanın doğal olduğunu düşünürüm. Bu, müdahale etmemek, onun mahremiyetine saygı göstermek, ona bağımsız bir yetişkin muamelesi yapmak demektir. Birbirlerine küçük çocuklar gibi davranan, dırdır eden, paylaşan, tartışan, eleştiren, kusur bulan çiftler görmek için etrafınıza şöyle bir bakmanız yeter. Arkadaşlarına böyle davranmayacaklardır, o zaman neden kendileri için her şey olan kişiye karşı böyledirler?


Size bir örnek vereceğim: Bir arkadaşınızın kullandığı arabadasınız. Tehlikeli olmasa da aptalca bir hata yapıyor. Olasılıkla takılır, gülüp geçersiniz. Şimdi aynı senaryoyu eşinizle hayal edin:


Onu küçük düşürür müsünüz?


Konuyu temcit pilavı haline getirir misiniz?


Herkese anlatır mısınız?


Güvenilir olmadığı gerekçesiyle direksiyonu bir süreliğine elinden alır mısınız?


Bir arkadaşınıza davrandığınız gibi davranıp güler geçer misiniz?


Umarım yanıtınız sonucusudur; benzer durumlardaki başka çiftleri izleyin ve ne yaptıklarını görün.